Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

V pohádce Kouzla králů září Jitka Schneiderová jako zlá královna ohně: Provede něco opravdu strašného!

Jitka Schneiderová coby zlá královna ohně v pohádce Kouzla králů.
Zdroj: Se souhlasem ČT/Zuzana Páchová
+ Další 4 fotografie
pohádka

V české filmové pohádce Kouzla králů režiséra Zdeňka Zelenky si bok po boku zahráli Josef Abrhám a Libuše Šafránková. Abrhám ztvárnil krále Dobromila, díky němuž se obyvatelé jeho království mají jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království chrání kouzlo ukryté v rubínovém srdci. O to začne usilovat zlá královna ohně v podání Jitky Schneiderové. Kouzla králů si můžete pustit dnes večer na ČT1.

Herečku Jitku Schneiderovou známe z mnoha rolí, více ale z těch kladných než ze záporných. Před deseti lety si v pohádce Kouzla králů střihla tu největší záporačku své kariéry, královnu ohně, která se pomocí rubínového srdce snaží zmocnit království krále Dobromila. Aby se ale k rubínovému srdci dostala, udělá něco opravdu strašného!

Zmocnit se šperku, který chrání království, není jen tak. To si královna ohně moc dobře uvědomuje a pro jeho získání je schopna udělat cokoliv. Aby jí král Dobromil rubínové srdce vydal, začaruje jeho dceru, princeznu Marianu, v ohnivý plamen. Šperku se ale stejně nezmocní a král Dobromil naopak vyšle pro statečného muže, který jeho dceru vysvobodí.

Na šťastný konec si musíme počkat

Nebyla by to pohádka, kdyby byl záporák poražen tak snadno. Ačkoliv se princeznu Marianu podaří vysvobodit statečnému mladíkovi jménem Tadeáš, na zamilovaný pár čeká další nástraha. Královna ohně se totiž spojila se zlým králem Vladanem a přislíbila mu, že mu pomůže získat nadvládu nad královstvím krále Dobromila, pokud on jí pomůže získat rubínové srdce.

Zajímá vás, jestli Jitka Schneiderová vyhraje, nebo za své činy zaplatí? V tom případě nezapomeňte dnes ve 20:10 přepnout na ČT1, kde můžete pohádku Kouzla králů sledovat.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy