Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V pátek přibylo skoro 3000 nakažených: Němci zařadili do rizikových zemí celé Česko

V pátek přibylo skoro 3000 nakažených: Němci zařadili do rizikových zemí celé Česko
Zdroj: Pixabay.com
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Nárůst počtu nakažených se v pátek opět dostal ke třem tisícům, což je zatím rekord celého týdne. Kvůli posledním týdnům, kdy za den přibývají tisíce nových případů, se několik evropských zemí rozhodlo, že nás zařadí na seznam rizikových států. Německo tak zpočátku bralo jen Prahu a Středočechy, teď už je v červeném celý stát.

Nejvyšší denní nárůst nakažených byl sice 17. září, kdy přibylo 3130 nových případů, tento týden se mu však přiblížil pátek. Ten den totiž přibylo 2946 nakažených lidí. Dohromady je v sobotnímu ránu 29 997 aktivních případů nákazy. Vyléčení se opět dostali před nakažené - je jich 30 740.

Hospitalizovaných pacientů je 740, ostatní mají mírný průběh onemocnění covid-19, který nemocniční péči nevyžaduje. Bohužel už v souvislosti s koronavirem zemřelo 581 lidí. Černý rekord byl 23. září, kdy za jediný den vydechlo naposledy dvacet pacientů. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Česko je pro Němce riziková země

A právě kvůli posledním týdnům se Česka začínají obávat i ostatní evropské země. Do některých států se už nepodíváte bez toho, aniž byste předkládali negativní test na koronavirus, nebo museli do karantény. Německé úřady zpočátku viděli jako rizikovou jen Prahu, která se na konci léta stala ohniskem koronaviru. Poté Němci přidali i Středočeský kraj. Od pátku už berou jako rizikovou celou republiku.

Pokud se Češi vydají do Německa, čeká je dvoutýdenní karanténa. "Tyto osoby se musí samy izolovat a informovat místní hygienickou stanici (Gesundheitsamt) o svém příjezdu," informovalo ministerstvo zahraničí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy