Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V pátek přibylo 8010 nakažených koronavirem: Pozitivní test měla přibližně čtvrtina lidí

(ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
přehled
V České republice v pátek přibylo 8010 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Byl to podobný počet jako ve čtvrtek, ve srovnání s předchozím pátkem to bylo o 447 případů méně.

Nemocných s covidem-19 je v současnosti 104 099. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Počet hospitalizovaných s covidem v pátek oproti čtvrtku klesl o 162 na 5812 případů. V těžkém stavu bylo 947 pacientů, nejméně od 3. ledna. V mezitýdenním srovnání bylo v pátek v nemocnicích o 518 lidí s covidem méně.

Laboratoře v Česku provedly v pátek přes 27 000 antigenních a přes 30 000 PCR testů na koronavirus. Přibližně čtvrtina z nově testovaných lidí měla pozitivní vzorek. Bylo té méně než v předchozích třech dnech.

Index PES

Index rizika protiepidemického systému PES dnes klesl na 68 bodů z revidovaných 70 bodů v předchozích dvou dnech. Zlepšila se všechna čtyři sledovaná kritéria včetně reprodukčního čísla. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Podle bodové hodnoty indexu je Česko od poloviny ledna ve čtvrtém stupni rizika, protiepidemická opatření však odpovídají pátému, nejpřísnějšímu stupni. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek uvedl, že skóre PES už není pro určování opatření relevantní.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy