Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

V pátek je státní svátek. V sobotu vzpomínka na Jana Husa. Jak bude otevřeno?

+ Další fotografie
Jak si nakoupíte?
V pátek 5. července si připomínáme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. V sobotu 6. července pak uctíme památku upálení mistra Jana Husa. Jak bude tyto dny otevřeno?

Dva svátky po sobě vyvolávají v mnoha lidech otázku, jak to bude s otevírací dobou. Mnoho lidí se před svátky chce dopředu zásobit a nechtějí otevírací dobu supermarketů řešit až na poslední chvíli.

Nakupováníchtivá veřejnost si může oddychnout. Oba dva svátky se počítají mezi dny, kdy obchody mohou mít otevřeno. Může se stát, že nějaký majitel obchodu si vezme volno a svůj kšeft zavře, ale je to jeho rozhodnutí, není k tomu zákonná povinnost.

Obchody budou mít ze zákona zavřeno až 28. září. Jedná se o Den české státnosti a zároveň jde o svátek, kdy si připomínáme zavraždění přemyslovského knížete sv. Václava. Zákon platící od roku 2016 se týká obchodů s rozlohou prodejní plochy nad 200 metrů čtverečních.

Mohlo by vás zajímat

Další články