Ve Francii to velmi vře. Kromě toho, že policisté mají plné ruce práce s vyklízením uprchlického tábora v Calais, je situace velmi napjatá i v dalších francouzských městech.

Demonstrace a projevy nevole odstartoval incident v jižní části Paříže ve čtvrti Viry-Chatillon. Tam maskovaní výrostci zaútočili na policejní auto a ve voze téměř uhořeli dva policisté – osmadvacetiletý strážník a jeho kolegyně.

Policejní vůz obklíčilo asi 15 mladíků. Na hlavě měli čepice a kapuce. Pak někdo vylomil okna a do vozu hodil zápalnou láhev. Mladíci pak blokovali dveře, aby se strážci zákona nemohli z hořící pasti dostat ven.

Život jim zachránili jejich kolegové, zdravotní stav policistů je ale velmi špatný. Muž je v umělém spánku. O případu informovaly Le Parisien nebo The Mirror.

Tento incident pro mnoho řadových policistů znamenal poslední kapku. Už dlouho upozorňují na to, že ve velkých městech, jako je Lyon, Paříž a nebo Marseille, vyrostly no-go zóny, kde právo není respektováno a vládnou zde gangy. Vláda Francie ale dosud existenci no-go zón přehlížela a bagatelizovala.

Francouzští policisté vyšli do ulic a proti současnému stavu věcí protestují. Mají pocit, že jsou první na ráně a že vláda je při boji se zločinem nechává ve štychu.