Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

V Pardubicích objevili tajně otevřenou hospodu: Našli tam nedopitá piva a účty na stolech

V Pardubicích objevili tajně otevřenou hospodu: Našli tam nedopitá piva a účty na stolech
Zdroj: Profimedia.cz, Archiv
V pátek večer odhalila Městská policie v Pardubicích na sídlišti Dukla restauraci otevřenou přes vládní zákaz provozu restauračních zařízení. Strážníci ve spolupráci se státní policií v hospodě zjistili osm lidí. Před okolím byla restaurace maskovaná, například měla zatemněná okna. Porušení vládního nařízení v době nouzového stavu bude řešit správní orgán.

Strážníci na Duklu vyjeli v pátek po 20:00 prověřit informaci, že restaurace údajně stále funguje. Zjistili, že do restaurace uvnitř rozsáhlého objektu vcházejí a vycházejí lidé přes dveře ubytovny.

Zajištění bylo podle strážníků důkladné. Vstup se nacházel uvnitř domu za dvojími dveřmi. Zákazníci museli zavolat na telefonní číslo pro rozvoz jídla a prostor přede dveřmi hlídala kamera. "Restaurace měla okna zalepená neprůhlednou fólií, průchody na terasu zakrývaly pověšené deky a záclony. Navenek se vše tvářilo, že uvnitř je zhasnuto. Za zamčenými dveřmi do výčepu přitom světlo svítilo naplno a provoz běžel dál tajně," uvedl pro ČTK mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Když strážníci s policisty zaklepali na dveře restaurace, světla uvnitř podle něj zhasla a muzika přestala hrát. "Hosté se pokusili utéct z objektu druhým východem přes kuchyň a provozní prostory. I u tohoto východu však čekala policejní hlídka a hosty vrátila zpět do restaurace," uvedl mluvčí.

V hospodě policisté našli nedopitá piva, nezaplacené účty na stolech. "Jeden ze štamgastů stále seděl za barem a policisty familiérně zdravil," řekl mluvčí. Dechová zkouška na alkohol vyšla u všech lidí v hospodě pozitivně.

Provozovatel hospody podle strážníků tvrdil, že jde o hosty ubytované v přilehlé ubytovně, což ale nemohl doložit seznamem ubytovaných osob. "Navíc měli všichni hosté trvalé bydliště v blízkém okolí hospody," uvedl mluvčí. Na provoz restaurace se tak nemohla vztahovat výjimka pro provoz restaurace pro ubytované hosty. Policisté nadto vstoupili dovnitř před 21:00, kdy už by mělo být podle vládního nařízení vše zavřeno.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy