Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V Ostravě spáchali otřesnou sochu Věry Špinarové: Je to ještě větší paskvil než Karel Kryl!

Socha Věry Špinarové a Karla Kryla.
Zdroj: Facebook.com / Youtube.com
+ Dalších 7 fotografií
Ostravský sochař David Moješčík (44) čelí obrovské ostudě a velké kritice fanoušků zesnulé zpěvačky Věry Špinarové (†65). Příznivci legendární zpěvačky se nemohli dočkat, až se v úterý odhalí v Ostravě socha Špinarové v nadživotní velikosti. Lidé byli plni očekávání, které nakonec přerostlo ve zklamání a pohoršení. Socha Věry na gramofonové desce si totiž není absolutně podobná. Sochař má za sebou ale mnohem více paskvilů, mezi nimiž je i socha Karla Kryla, která v Ostravě budí také posměch.

Mělo to být velkolepé odhalení sochy zesnulé zpěvačky Věry Špinarové. V Husově sadu v historickém centru Ostravy se v úterý sešla velká spousta zpěvaččiných příznivců, kteří se nemohli dočkat toho, až uvidí její podobiznu, kterou vytvořil sochař David Moješčík.

Slavnostního odhalení se měl původně zúčastnit i syn Špinarové Adam Pavlík. Nakonec se ale od celé akce distancoval a na sociální sítě napsal pohoršený komentář. „Milí fanoušci, chci vás ubezpečit, že tuto sochu v této podobě určitě neodhalím, protože s ní já a celá moje rodina zásadně nesouhlasíme.“

Podobný názor mají i fanoušci a někteří nešetří hodně ostrými názory na sociálních sítích. „Toho sochaře by měli zavřít do kriminálu bez možnosti propuštění,“ píše jeden ze zpěvaččiných fanoušků.

„Tohle není důstojná socha pro naši Věrku. Zaslouží si něco krásného a aby to byla ona,“ shoduje se většina diskutujících na tom, že Věra si není absolutně podobná, sochař jí přidal několik kilo a navíc působí mnohem starší.

Věra Špinarová není ale jediný paskvil od tohoto sochaře. Před budovou ostravské pobočky Českého rozhlasu byla 27. června 2018 odhalena Moješčíkova socha Karla Kryla. Kdyby tohle chudák Kryl viděl, musel by se v hrobě otáčet.

Nejenže si opět není vůbec podobný, ale lidé si ze sochy střílí, že absolutně nechápou, co to Kryl nese pod paží. Oficiálně to má být krabice, ale lidé si ze sochy střílí, že Kryl nese počítač do servisu.

Související články

Další články