Pokud jedete na dovolenou a říkáte si, zda se ještě nechat ostříhat doma, nebo až za hranicemi, tak si na to dejte pozor. Pokud cestujete třeba do Skandinávie, tak počítejte s tím, že se plácnete přes kapsu.

Ekonomové z UBS udělali detailní analýzu toho, kolik stojí návštěva u kadeřníka (nebo kadeřnice) ve velkých světových metropolích. Žebříček je rozdělen na služby pro dámy a služby pro pány.

Na vrcholu obou žebříčků se umístilo norské Oslo. Tam u dámské kadeřnice vydáte téměř 100 dolarů, což je asi 2 400 Kč. Pořádně drahé jsou ale služby také v Curychu a Ženevě.

Jak se umístila Praha? Podle analytiků z UBS stojí jedna návštěva u dámské kadeřnice v Praze 25,5 dolarů, což je přes 600 Kč. Levněji vás ostříhají třeba v Bratislavě, Istanbulu anebo v argentinském Buenos Aires. A kde dámy najdou ty úplně nejlevnější kadeřníky? V Jakartě, tam vás ostříhají mezi 4 až 5 dolary.

Podobně jsou na tom také muži. I oni musí počítat s tím, že Skandinávie a Švýcarsko jsou finančně jinde. Zajímavé je, že třeba v Praze ostříhají muže levněji než v Šanghaji. Na bližší podrobnosti se můžete podívat do naší fotogalerie.