Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

V Norsku byla objevena těla dvou českých turistů: Mrtvoly našel vrtulník

Zdroj: profimedia.cz
Těla dvou pohřešovaných Čechů v norských horách byla pravděpodobně objevena. Horolezci z Česka se začali pohřešovat během včerejšího rána. Těla dvou mužů byla spatřena na kolmé stěně Trollveggen nad údolím Romsdalen a policie je v domnění, že ani jeden z mužů už není při životě.

V pondělí bylo v Norsku vyhlášeno pátrání po dvou českých horolezcích, informoval portál Norway Today. Do hledání se zapojil i vrtulník, který během pondělního odpoledne přinesl smutnou zprávu.

Čeští turisté se vydali na skalní stěnu Trollveggen neboli Trolí stěna, jež se nachází v Norsku. Na horu se vydali ve čtvrtek a s rodinou byli domluveni, že se ozvou v sobotu. To ovšem neudělali, a tak jejich blízcí kontaktovali záchranáře. Policie objevila auto Čechů u návštěvnického centra u Trollveggenu, proto bylo jasné, že se musí nacházet někde v oblasti. Oba přitom byli zkušení horolezci a na Trolí stěnu nestoupali poprvé.

Policie věří, že těla, jež objevil vrtulník, patří právě pohřešovaným Čechům. Záchranáři se nyní pokoušejí vyprostit těla z oblasti, ale není to vůbec jednoduché, protože v horách nejsou příznivé podmínky.

Související články

Další články