Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

V noci budou padat hvězdy a bude to nebeská podívaná! Nezapomeňte si něco přát

Dnes, v noci z 12. na 13. srpna, uvidíte nespočetné množství padajících hvězd jako každý rok v srpnu! V maximu počty dosahují mezi 60 až 110 meteory za hodinu, takže se určitě nemusíte bát, že by vám něco uniklo. Nebudete dokonce potřebovat žádný dalekohled, dají se pozorovat volným okem.

Zastavte se a podívejte se na noční oblohu, právě v těchto dnech vrcholí nejznámější meteorický roj Perseid. A podle astronomů jsou pro jeho sledování ideální podmínky. Na noční obloze se může objevit 60 až 110 meteorů za hodinu, takže se rozhodně nemusíte bát, že byste neviděli padat ani jednu hvězdu.

„Kromě meteorické podívané obloha nabídne pohled na čtyři nejjasnější planety Sluneční soustavy,“ prozradila Česká astronomická společnost. Velmi jasně viditelná bude planeta Venuše, na jihozápadě Jupiter a před půlnocí se na místech bez světelného smogu objeví Mléčná dráha a Saturn.

Nepotřebujete žádný dalekohled, ideální je poloha vleže, protože se vám rozšíří úhel sledování, jinými slovy budete mít nebe poseté hvězdami jako na dlani. Úplně nejvíc meteorů bude možné pozorovat v noci z 12. na 13. srpna, tedy ze soboty na neděli. Meteory z roje Perseid budete moci pozorovat až do 20. srpna. Poté jich bude razantně ubývat.

Mohlo by vás zajímat

Další články