Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

V baru v německém Hanau bylo zastřeleno 9 lidí, pachatel je po smrti

Zdroj: reprofoto
Tragédie
Ve středu večer přišlo v Německu ve městě Hanau nedaleko Frankfurtu nad Mohanem o život devět lidí. Byli zastřeleni pachatelem, který byl nad ránem nalezen mrtvý ve svém domě. Muž, o kterém policie ví, že vlastnil lovecký lístek, střílel na nevinné lidi ve dvou podnicích vzdálených od sebe dva a půl kilometru. Desátou obětí je jeho matka.

Oba podniky, kde útočník střílel, spojovalo to, že se tam kouřily vodní dýmky. První střelba se odehrála ve městě Hanau poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Další útok se stal v jiné části Hanau, vzdálené asi dva a půl kilometru od prvního místa činu.

Policie uvedla, že muže našli nad čtvrtečním ránem mrtvého u něho doma. S ním byla nalezena další mrtvá osoba, kterou později policie identifikovala jako jeho matku. Nejdřív se střílelo ve středu kolem desáté hodiny večer. Hesenský rozhlas uvedl, že terčem útoku stal bar v centru města, kam lidé chodí kouřit vodní dýmky.

Masakr v barech

Zemřeli tam tři lidé a nejméně jedna osoba utrpěla těžká zranění. Podle svědků odjelo z místa činu auto tmavé barvy. K dalšímu útoku došlo v jiném baru, kde se také kouří vodní dýmky. Tam pachatel zastřelil dalších pět lidí. Dalších pět lidí bylo vážně zraněno.

Německý deník Bild informoval o tom, že pachatel byl zřejmě Němec a vlastnil lovecký lístek. Policie u něho v autě našla zásobníky, náboje a pouzdro na zbraň.

Související články

Další články