Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

„V náručí se mi mladý kluk udusil vlastní krví,“ vzpomíná na hrůzný zážitek Češka!

Mnichov je zahalen v slzách.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Češka Kateřina Potyszová zažila mnichovský masakr na vlastní kůži a rozhodla se podělit o své zážitky v rozhovoru pro Český rozhlas. Držela umírajícího chlapce v náručí a pronásledovala vraha, tak zněla její slova.

Kateřina Potyszová je Češka, která žije a pracuje právě v Mnichově, a tak byla přímo u zdroje. Šílenou tragédii pozorovala a snažila se pomoci. Od vraha stála pouhých deset metrů a držela v náručí umírajícího chlapce.

Kateřina je servírkou v nedaleké kavárně, která je přímo proti McDonaldu, kde strašlivá jatka probíhala. Viděla tedy prchající dav a zahlédla i samotného střelce, který střílel bezhlavě do lidí. Jelikož má Češka kurz zdravotní sestry, ani na minutu nezaváhala a utíkala na pomoc. Sama se také zaměřila na střelce a sledovala, kam utíká, aby jí nechyběly informace pro pozdější nahlášení.

Kroky útočníka mířily do obchodního centra, a tak se Katka rozhodla běžet varovat před běsnícím střelcem lidi. Když z obchodního centra vybíhali zmatení lidé, žena zde pomáhala krvácejícímu muži. Nechtěla ho tam nechat ležet. Byl tak mladý a ona věděla, že přijde konec. I přes poskytnutí první pomoci jí mladík v náručí zemřel.

Takhle šokující byla její slova, šlo ovšem o čerstvé zážitky z mnichovského masakru.

Související články

Další články