Vědecký tým Ústavu pro studium citrusových plodů a tropického ovoce bije na poplach. Může za to nečekané rozšíření viru Citronofagus litovelensis, který je bohatě obsažen v každé láhvi a plechovce pivního nápoje Černý Citron. „Nevíme si s tím rady, lidé po celé republice jsou následkem konzumace infikováni touto nebezpečně osvěžující látkou,“ přibližuje své zjištění redakci eXtra.cz vedoucí výzkumník RNDr. Květoslav Poupátko. Podle něj patří k hlavním příznakům nákazy dobrá nálada, pocit svěžesti a nečekaný příval energie.

Poupátko však dodává, že podle všech expertiz se není nutné epidemii bránit. Naopak uvádí, že je ideální doba na vyzkoušení této novinky, která je nově v celostátní distribuci. „Nejlepší obranou je útok. A jak jsem se ptal běžných lidí, je rozhodně lepší mít dobrou náladu než tradiční českou virózku,“ uzavírá Poupátko.

A my jen dodáme, že od 16. 6. startuje na stránkách cernycitron.cz nová soutěž, ve které budou moci všichni citronoví šílenci vyhrát sedací vaky Wegett s unikátním designem. Její název hovoří za vše: „Vyfoť se s citronem.“ No, není to na citron?