Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

V muzeu holocaustu se objevil plynový Pokémon: To je teda soda!

V muzeu holocaustu se objevil plynový Pokémon: To je teda soda!
Zdroj: twitter.com
Hra Pokémon Go rozpoutala doslova davové šílenství. Hraje ji snad každý a na každém kroku. Jenže hráči se při lovení svých imaginárních postaviček stávají i terčem kritiky. Problém s nimi má například muzeum holocaustu ve Washingtonu, kde se totiž objevil plynový Pokémon.

Pokud jste závislí na hře Pokémon Go a chystáte se do Washingtonu do muzea holocaustu, tak zbystřete. Když do něj totiž vstoupíte, hru musíte vypnout a máte zakázáno ji v těchto prostorách spouštět. Takže kdo jste na této hře doslova závislí, tak máte prostě smůlu.

V muzeu se totiž objevil plynový Pokémon, který je plný toxického plynu, a nadšení jsou z toho tak maximálně hráči. Většina z nich z toho má legraci, ale ostatní si klepou na čelo, jestli se tady náhodou někdo nezbláznil. V muzeu nacismu je tohle totiž vrcholně nevhodné. A muzeu holocaustu se to rozhodně nelíbí. Navíc si muzeum nepřeje, aby někdo hrál tuto hru v jeho prostorách. Sice zaměstnanci muzea zatím nezaznamenali s návštěvníky kvůli této hře větší problémy, do budoucna ale chtějí všechny varovat a zamezit tak případným konfliktům Stejný problém má s hráči této šílené hry i Arlingtonský národní hřbitov. A další místa určitě ještě přibydou.

Aby muzeum dokázalo, že to myslí vážně, kontaktovalo vývojáře, ať jejich prostory ze hry odstraní Návštěvníky to tak nebude lákat a Pokémon Go v muzeu spouštět nebudou. Ani je to tam nebude hnát najít svoji virtuální postavičku.

Hráči se ale brání. Prý jim tato hra prospívá a léčí úzkosti a deprese. Některým hra dokonce i změnila život. Introverti nebo lidé s psychickými problémy se dostali díky ní ven na vzduch a během několika dní se jim zlepšila nálada Na pozitivních účincích hry se ale neshodnou psychologové. Tato hra totiž někomu může nahradit normální reálné vztahy, a to by se samozřejmě nemělo stát.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy