Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V Mnichově střílel 18letý Němec íránského původu, zabil 9 lidí

Střelcem byl Němec íránského původu.
Zdroj: twitter.com
+ Dalších 11 fotografií
Po šesté hodině večer otřásla nákupním centrem Olympie v německém Mnichově střelba. Na místě bylo podle odhadů až 15 mrtvých. Policie oběti upřesnila na 9. Obchodní centrum hlídala stovka policistů, odstřelovači i vrtulníky. Lidé nesměli vycházet ze svých domovů. Útočník byl na útěku. Pachatelem je 18letý Němec íránského původu.

Muž začal pálit do lidí u budovy McDonald´s krátce po 18. hodině. Poté se přemístil do obchodního centra. Podle posledních informací v obchodním centrum Olympie střílel 18letý Němec íránského původu. Zabil 9 lidí a dalších 21 zranil.

16 osob je v nemocnici, tři jsou ve velmi vážném stavu. Policie ho neznala a nikdy neměl problémy se zákonem, v Bavorsku žil dva roky. První informace o tom, že útočníci byli tři, se nepotvrdily. Mezi mrtvými jsou i děti.

Útočník je po smrti, podle všeho spáchal sebevraždu asi kilometr od obchodního centra Olympie. Zatím se neví, jestli jeho čin souvisel s terorismem. Motiv střelby je zatím neznámý. Hlídky byly posíleny i v Česku v obchodních domech a na hranicích s Německem.

Související články

Další články