Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

V Miss USA poprvé soutěžila dívka s Downovým syndromem: Odnesla si dvě ocenění!

Miss USA se poprvé zúčastnila dívka s Downovým syndromem.
Zdroj: Bored Panda, Instagram
+ Dalších 7 fotografií
Historický milník má za sebou soutěž krásy Miss USA. Poprvé v historii se jí totiž účastnila dívka, jež trpí Downovým syndromem. Mikayla Holmgren (22) si dokonce odnesla hned dvě ocenení. Má však především radost, že její účast má motivující poselství pro všechny stižené nepříjemným onemocněním.

Mikayla Holmgren už navždy zůstane v historii americké soutěže krásy jako ta, která se jí účastnila navzdory tomu, že trpí Downovým syndromem. „Chci lidem ukázat, o čem je opravdové začlenění všech do společnosti. Že kdokoliv, kdo je třeba nějakým způsobem znevýhodněn, si může splnit své sny,“ říká usměvavá dívka z Minnesoty.

Dívka se minnesotského státního kola Miss USA nejenom zúčastnila, ale dokonce si odnesla hned dvě ocenění. Získala speciální cenu ředitele a také Miss sympatie. „Naprosto mě to šokovalo a rozbrečelo. Dostala jsem se se svým onemocněním do největší soutěže krásy světa. Je to neuvěřitelné,“ svěřila se Mikayla se svými pocity. Za jejím úspěchem jistě stálo osobité kouzlo a ohromná píle.

Mikayla rozhodně doposud nežila v ulitě. Navzdory své nemoci se snaží žít aktivně a život si užívat naplno. Už od šesti let tancuje, ale soutěž krásy pro ni zatím byla největší výzvou. Když zrovna nezáří na mole před porotou, věnuje se dvaadvacetiletá dívka činnost v neziskové organizaci, která pomáhá podobně znevýhodněným li­dem.

„Mikayla je úžasná a skvělá mladá dáma. Je dokonalým ztělesněním toho, co se v dívkách v naší soutěži snažíme hledat,“ vyjádřila slova uznání Denise Wallace, výkonná ředitelka Miss Minnesota USA.

Související články

Další články