Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

V MasterChefovi začíná jít do tuhého: Drsní porotci a první vyřazování, soutěž opustila Číča

MasterChef 2022: Začíná jít do tuhého. Drsní porotci a první vyřazování
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Dalších 16 fotografií
kuchařská show

Kuchařská reality show MasterChef na TV Nova se posunula do další fáze. Po úvodních castingových kolech a boji o imunitu nyní došlo na první vyřazovací kolo. Porotci soutěžícím nic nedarovali. V náročném a rychlém tempu museli amatérští kuchaři držet krok, přičemž ten, kdo to nezvládl, šel z kola ven.

Oblíbená show MasterChef ve středu večer na TV Nova ukázala, že teď už půjde o ostrý souboj. Nejlepších šestnáct soutěžících bojovalo o setrvání, přičemž jeden z nich zamířil domů.

Na začátku dostali soutěžící suroviny, které k sobě zdánlivě nepatří - jehněčí a káva, máta a hořčice, mrkev a maliny, bazalka a arašídové máslo nebo patizon a borůvky. Milan, který v minulém díle úplně vypnul, měl nyní na stole pořádek a jídlo stihnul v dobrém čase. Nezabýval se zbytečnostmi a udělal jen tři krokety.

Přemek Forejt: Já jdu pryč

Z klání nakonec nejlépe vyšli Robin a Martin. "Tohle je úplná euforie, jsem o krůček blíž vítězství," řekl radostný Robin. Naopak devět soutěžících muselo obléci černou zástěru a o setrvání v soutěži ještě zabojovat. Čekal je test chutí. Se zavázanýma očima ochutnávali humra, přičemž v pokrmu bylo celkem 24 surovin.

Aco a Ado jich uhádli nejméně, konkrétně 9. Naopak nejvíc surovin uhodla Betty, celkem 15. Číče balkon unikl o málo, uhodla jich 12. Kromě ní, Ada a Aca musela bojovat o setrvání ještě Martina, která jich uhodla 10.

V poslední vyřazovací výzvě měla zbylá čtyřka uvařit chuťově vyvážené jídlo, které mělo obsahovat 5 základních chutí. Číča vsadila na asijskou polévku s krevetami. "Co tam dáváte?" ptal se jí Radek Kašpárek. Při odpovědi, že agávový sirup, vyjádřil Kašpárek obavu, aby jídlo nebylo moc sladké. "Já se omlouvám, já radši jdu, mně nedělá dobře ten nepořádek," poznamenal ještě ostřeji Přemek Forejt. "Sladká kreveta je něco strašnýho," varoval Číču Jan Punčochář.

Při prezentaci jídla dostala studenou sprchu i Martina. "Martino, co jste tady 40 minut dělala, není to málo?" komentoval jejího tuňáka se zeleninou Kašpárek. Nakonec ji však zachránilo to, že pokrm Číči byl ještě horší. "Já tam necítím nic než ten sirup," uvedl k jejímu pokrmu Punčochář.

"Dnes jste unikla hrobníkovi z lopaty," řekl Kašpárek Martině. "Jsem smutná, zklamaná ze sebe a unavená," komentovala své vyřazení Číča. "Jste super banda a budu vám držet palce," rozloučila se s ostatními soutěžícími.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy