Když bojujete o svůj sen v soutěži MasterChef Česko, uděláte pro výhru cokoliv. Na začátku soutěže, když je kolem vás ještě stále dost lidí a vy máte zhruba vytipované soutěžící, kteří jsou na tom kulinářsky hůř než vy, tak se to ještě dá. Jenže pomalu a jistě těch slabších ubývá a zůstávají jen ti nejlepší. A to už je pádný důvod k nervozitě a taktizování.

V show MasterChef jde do tuhého a kromě toho, že soutěžící mají kolem sebe stále méně soupeřů, tak kamarádství jde bokem a nastupují ostré lokty.

Porotci jsou spravedliví, ale rozhodně se s nikým nemazlí. Snaží se soutěžící, kteří jsou pod stresem, vyhecovat k co nejlepším výkonům. Jenomže ne každý na to má.

Dneska čekají třináctku nejlepších dvě překvapení. Možná se bude na první pohled zdát, že se role obrátily, ale nenechte se zmást. Dnes totiž dostanou před sebe tajemné boxy samotní porotci. Soutěžící budou mít před sebou nelehký úkol. Musí se rozhodnout, před jakého porotce box postaví. Uvnitř by se mělo ukrývat oblíbené jídlo porotců. Bojovníci o titul MasterChef tak budou jasně dávat najevo, kdo je jejich oblíbenec.

Ti, kteří v tomto úkolu neobstojí, musejí dokázat, že v soutěži mají své místo v zatěžkávacím testu. Ten je tentokrát opravdu obtížný. Čeká je příprava sladkého dezertu a na vše bude dohlížet špičková česká cukrářka.

Tento díl si nemůžete nechat ujít!