Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

V Lidlu v Česku prodávají banány s jedovatými pavouky. Obchodní řetězec to popírá

Nemáte takový banán z Lidlu doma?
Řetězec Lidl bude mít nejspíš velký problém. Na internetu se objevila fotografie banánů s něčím, co připomíná plíseň. Jak se později zjistilo, vše je ještě mnohem horší. Do banánů se zřejmě dostal nejjedovatější pavouk na světě! A zákazníci si banány směle nakupují dál.

V Lidlu v Rosicích u Brna prodávají banány s pavouky. Markéta Klempová Široká si právě takové banány s pavoukem koupila. Fotografii zveřejnila na Facebooku a o celé situaci informovala i řetězec Lidl.

Když si Markéta u auta všimla, že je na banánech něco bílého, co trochu připomínalo plíseň nebo také pavučinu, okamžitě šla banány vrátit zpět do Lidlu. Doma ale Markéta přišla na něco děsivého. „Doma na netu jsem zjistila, co to bylo pravděpodobně za pavouky, dala jsem jim vědět do Lidlu, co se stalo, a představte si, že moje vrácené banány už prodavačky hledaly mezi banány na regálu v prodejně a tam se taky našly,“ píše Markéta na Facebooku.

Na banánech byla pravděpodobně nakladená vajíčka a kok s malými pavoučky těsně před vylíhnutím. Zřejmě to byl Palovčík brazilský, tedy nejjedovatější pavouk na světě. „Možná brzo nebude zabíjet jen v jižní Americe sběrače banánů na plantážích, kteří umírají po stovkách ročně, ale i prodavače a zákazníky po celém světě… A teď se naskýtá otázka, jestli s sebou v bednách neměli maminku, tatínka a další bratry a ségry?“ zlobí se Markéta.

„Takže se omlouvám: moje vrácené banány byly od pokladny odnešené do skladu, ale v tom případě byly na prodejně pravděpodobně nalezené další. Moc mě mrzí, že jsme to "zboží“ vrátili, protože teď už vím, že jsme to neměli dělat. Příště rovnou zavolat 158!!!" uzavírá Markéta. Nakupovali jste v Lidlu? Nemáte takové banány doma i vy? Kdyby se takový pavouk vylíhl, tak by vás zřejmě zabil.

Lídl ale popírá, že by se v jeho řetězci prodávali banány s pavouky. „Nález jakéhokoliv pavouka na banánech v rosické prodejně se nepotvrdil. Banány, které zákaznice v rosické prodejně vrátila, pracovníci prodejny okamžitě odnesli do zázemí prodejny, prohlédli a na základě doporučených postupů zlikvidovali. Na předmětném banánu byla nalezena pouze neidentifikovatelná pavučina. Dále byla prověřena celá zásilka v této prodejně, všechny ostatní banány byly v pořádku,“ řekla tisková mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Mohlo by vás zajímat

Další články