Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

V letadle smrti byli 4 Slováci: Mezi oběťmi jsou i manželka a syn slovenského politika

Zdroj: Twitter
letecká tragédie
Letadlo etiopské letecké společnosti se zřítilo, a to hned po startu z hlavního města Addis Abeby. Podle mluvčího Ethiopian Airlines bylo na palubě 149 pasažérů a osmičlenná posádka. Ethiopian Airlines patří mezi jedny z nejlepších leteckých společností.

„Úřad předsedy vlády chce jménem vlády a etiopského lidu vyjádřit nejhlubší soustrast rodinám, které ztratily své blízké, kteří byli dnes ráno v Boeingu-737 společnosti Ethiopian Airlines při pravidelném letu do Nairobi,“ píše se na Twitteru.

Letecká tragédie se stala těsně před devátou hodinou ranní. Agentura AP informuje o tom, že problémy nastaly zhruba šest minut po startu. Podle posledních informací nikdo z pasažérů a posádky, kteří byli na palubě, nepřežil.

„Pokud by někdo nad havárií letadla #ET302 Ethiopian Airlines mávl rukou s tím, že jde o nějakou obskurní africkou společnost, tak by si měl uvědomit, že se jedná o velmi kvalitní 4hvězdičkovou společnost (ČSA má hvězdy tři, pro srovnání),“ píše se na Twitteru.

Mezi oběťmi letecké katastrofy byli i čtyři Slováci. Podle informací deníku Pravda jsou mezi oběťmi manželka a syn slovenského politika Národní rady Antona Hrnka i jedna novinářka. V letadle naštěstí pravděpodobně nebyli žádní Češi.

Související články

Další články