Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

V Las Vegas zabíjel multimilionář! Stephen Paddock byl gambler a vlastnil dvě soukromá letadla!

Muž, který zabil 59 lidí, si žil v blahobytu.
Zdroj: eXtra.cz
+ Další fotografie
Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock, který v Las Vegas postřílel 59 lidí a dalších minimálně 527 zranil, byl tichým a nevýrazným milionářem a občas propadl nějakému hazardu. V pokoji, ze kterého střílel, měl 23 zbraní. Ani jeho rodina neví, proč mu tak přeskočilo. Policie u něj nevyloučila ani duševní problémy. Kdo byl člověk, který se zapsal do moderní historie USA jako vrah, který chladnokrevně postřílel 59 lidí?

Stephen Paddock, 64 let, multimilionář. Svého majetku docílil investicemi do nemovitostí. Podle jeho bratra vlastnil dvě soukromá letadla a několik nemovitostí napříč Spojenými státy. Rád také hrál hazardní hry, do kterých několikrát nacpal obrovské sumy peněz.

Bratr vraha Eric Paddock v pondělí promluvil k novinářům. „Jsem z toho v šoku. Nikdy bych neřekl, že tohle může být můj bratr. Neměl ani vojenský výcvik. Jediné, co by ho spojovalo se zbraněmi byla jeho lovecká licence. Neměl žádné politické nebo náboženské vazby,“ uvedl bratr. Eric také prozradil, že jejich otec byl psychopatický kriminálník. Jeden čas byl dokonce jedním z deseti nejhledanějších mužů podle FBI. Psali jsme ZDE.

Hnízdo, ze kterého se zabíjelo

Stephen Paddock měl ve svém apartmá hotelu Mandalay Bay 23 zbraní. Není jasné, jak zbraně do hotelu dostal. Ve svém luxusním apartmá vysklil 2 okna, a tak měl perfektní výhled na celý areál probíhajícího festivalu. Zbraně byly upraveny z poloautomatických na automaty. Dvě z nich byly dokonce zapřeny na trojnožkách a s optikou. Podle odborníků bylo mezi střelcem a oběťmi 274 metrů převýšení. I profesionální odstřelovač by měl problém s takovou střelou. Kulka totiž nabírá větší rychlost, takže Paddock musel střílet s nástřelem.

Odborníci byli dokonce schopni určit, kolik střel vyšlo z hnízda smrti. Podle počtu dávek a délky střelby spočítali, že z oken dopadlo do areálu country festivalu přes 5000 střel.

Nejmenovaný zástupce blízký vyšetřování řekl agentuře Reuters, že je důvodné se domnívat, že měl Paddock dlouhodobé psychické potíže. Rovněž jeho otce označovala FBI za diagnostikovaného psychopata. Jeho bratr si myslí, že mu prostě přeskočilo.

Související články

Další články