Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V koronavirové krizi pečují o lidské duše: Obyčejní hrdinové poskytují zdarma online terapie

Dobrovolníci pomáhají v době koronaviru.
Zdroj: Facebook Terap.io
+ Další 4 fotografie
dobrovolníci
Hrdinové v první linii se snaží především zachraňovat lidské životy. Jde o zdravotníky, hasiče, personál v pečovatelských domovech a domovech pro seniory a jiné osoby, které jsou v této náročné době právem považovány za hrdiny. Kromě fyzické stránky je ale momentálně více než kdy jindy důležité pečovat i o stránku psychickou. O to se zasluhují terapeuti z platformy Terap.io, kteří v době koronaviru poskytují odbornou pomoc zdarma.

V této náročné době, kdy se celé Česko ocitlo v situaci, kterou před tím obyvatelé neměli šanci zažít, dochází u mnoha lidí k velkému psychickému vypětí. Proto se v rámci koronavirové krize rozhodli autoři projektu Terap.io nabízet půlhodinová online setkání s vyškolenými terapeuty zdarma. Ti se bez nároku na honorář hlásí do projektu dobrovolně.

První pomoc ve stavu nouze

Terapeutická sezení probíhají formou videohovoru ve virtuální místnosti. Klient, který má o sezení zájem, může tuto možnost využít až desetkrát. Nejvíce se lidé na terapeuty obrací s problémy se samotou a izolací nebo se strachem z aktuální situace i z budoucnosti. Hodně problémů lidem způsobuje i neustálý kontakt se členy rodiny, na který do této doby nebyli až tak zvyklí.

Služeb zdarma využívají jak lidé, kteří chodili k terapeutům už před koronavirovou krizí, tak i lidé, kteří až s epidemií začali pociťovat úzkosti a duševní nepohodu. Online terapie je stejně účinná jako ta klasická, proto má projekt vynikající výsledky. „Na stupnici 1 (velmi špatně) až 10 (skvěle) hodnotilo sezení více než 50 % klientů nejvyšší známkou 10. Před sezením se polovina lidí cítila mezi 2-3, po sezení se většina (75 %) cítila mezi 7-10,“ popisuje spoluzakladatel platformy Chadi El-Moussawi.

Nejvíce postižené jsou ženy

A kdo online sezení nejvíce využívá? V posledních týdnech je využívají především ženy, na které současná opatření dopadají nejvíce. Dostávají se častěji do složité finanční situace, navíc se musí starat o děti a ještě k tomu se s nimi doma učit.

Online psychoterapii s odbornými pracovníky můžete absolvovat i vy. Konzultaci si objednejte na webu Terap.io.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy