Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

V kolika letech lidé v EU chodí do důchodu? Češi si penzi snad neužijí!

Někteří Češi zřejmě pracují až do smrti.
+ Další fotografie
V Česku je teď velmi diskutovaným tématem věk pro odchod do důchodu. Podle premiéra Bohuslava Sobotky jen tři země v celé Evropské unii mají věk pro odchod do penze nad 65 let. Proč by měli jít Češi do důchodu až v 70 letech nebo později?

Vláda v současnosti projednává velmi důležité téma, které se týká každého z nás – důchody. V Česku není věk pro odchod do penze zastropován, a tak může člověk pracovat třeba do smrti. Na situaci upozornil portál TN.cz.

Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje odstranit dosavadní neomezené zvyšování důchodového věku a stanovit jeho maximální hranici. ČSSD chce určit věk pro odchod do důchodu na 65 let, ministerstvo financí a průmyslu je zase pro věk 67 let. Podle Bohuslava Sobotky se zastropování pozitivně projeví u všech, kdo se narodili po roce 1965.

Mužům se zvyšuje každý rok jejich odchod do důchodu o dva měsíce, ženám o 4. Muži chodí do penze v 63 letech a ženy v 62 letech. Důchodový věk se snižuje s počtem dětí. Pokud máte dvě a více dětí, je možné, že jdete do důchodu o několik let dříve. Podívejte se, kdy se odchází do důchodu v jiných zemích EU.

Mohlo by vás zajímat

Další články