Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

V kauze Jana Cimického vypovídala slavná tenistka Suková: Obvinění mě překvapilo, uvedla

Helena Suková začala pracovat s Janem Cimickým v roce 2010.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Výpověď

Psychiatr Jan Cimický (76) je momentálně u soudu jako doma. Je totiž obžalovaný ze čtyř znásilnění a dalších pětatřiceti případů vydírání se sexuálním podtextem. U soudu nyní stanula legendární bývalá tenistka a kolegyně Cimického Helena Suková (59). Podle informací Blesku prozradila, že se jí s ním dobře pracuje.

Helena Suková zářila jako profesionální tenistka na kurtech v průběhu osmdesátých až devadesátých let. Na Grand Slamu vyhrála čtrnáct turnajů, z toho devět v ženské čtyřhře a pět ve smíšené čtyřhře. V roce 2010 se vydala na dráhu psycholožky a začala pracovat v Centru duševní pohody Modrá laguna, která patří psychiatrovi Janu Cimickému.

Cimický je momentálně obžalován ze čtyř znásilnění a pětatřiceti případů vydírání. U Obvodního soudu pro Prahu 8 tak stanula na lavici svědků právě Suková. Chodím tam sporadicky, vždy nahlásím, které dny tam budu. Když se klienti objednají, jedu tam, vždy den předem volám, když se neobjednají, tak tam nejedu. Vždy se tam napíšu jednou za týden nebo jednou za 14 dní. Dříve jsem tam chodila i tři dny v týdnu,“ přiznala u soudu, jak informoval Blesk.

Vzhlížím k němu, řekla

Bývalá tenisová hvězda dále přiznala, že byla překvapená, když se dozvěděla o skutcích, které měl Cimický dle obžaloby provádět. „Začalo to tím, když měl být oceněný, říkala jsem mu, že moc gratuluji, a pak se rozjelo tohle. Obvinění mě překvapilo. Jsem tam od roku 2010 a občas si někteří lidé vymýšlejí na mě věci, takže tak,“ nechala se slyšet.

„Bojím se, aby to nedopadlo tak, že řeknete, že nemůže pracovat, protože mi po těch letech spolupráce s ním strašně vyhovuje. Když mám pocit, že klient potřebuje léky, zeptám se ho na to, jestli je to možné, nebo není možné. Spolupráce s ním mi vyhovuje, mám dobrý pocit, že nejsem na klienty sama, že mám zázemí, kdy jsem si opravdu jistá, že to, co jsme se s klientem dohodli, mám i posvěcené od něj,“ pěla na Cimického chválu Suková s tím, že k němu jako odborníkovi vzhlíží. „Když jsem sama měla nějaké osobní problémy, vždy mi uměl poradit, podržet mě, povzbudit. Obdivuju, že to zvládá, píše knížky, překládá, přednáší, byla jsem i na několika přednáškách ve škole. I přednášky byly velice zajímavé,“ dodala.

Další svědectví

K incidentům mělo dojít mezi lety 1980 až 2018 a útočit měl hlavně na své pacientky. Státní zástupkyně požaduje pro Cimického tříleté vězení a zákaz vykonávání lékařské profese.

U soudu už vypovídala také psycholožka z ordinace Jiřina Sámková, která pro něj pracuje od roku 2006. „Nezaznamenala jsem žádné nevhodné chování. Žádná pacientka si mi nestěžovala. Vylučuju, že by se něco takového mohlo stát. Jsem hned vedle jeho ordinace, jsou tam vždy otevřené dveře. Je to z bezpečnostního důvodu, protože pan doktor tam nemá otevřenou zónu,“ vylíčila u soudu Sámková podle iDnesu.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy