Vrtulníky visící nad Českými Budějovicemi kupodivu nemají nic společného s celostátním pátráním po pohřešované Ivetě B., ačkoli je možné, že se schovává právě v jednom z vodních děl, kterých je v ulicích Budějovic mraky.

Jihočeská metropole se připravuje na protiromskou demonstraci a nepokoje v ulicích. V pohotovosti jsou desítky těžkooděnců.

Poslední demonstrace se uskutečnila minulou sobotu, tedy 29. června, na náměstí. Radikálové se poté přesunuli na sídliště Máj, kde došlo k potyčkám. Právě na tomto sídlišti by se dnes měla střetnout skupina Romů s extremisty.

„Policie monitoruje pohyb několika skupinek lidí, které se srocují v krajském městě a pravděpodobně přijely podpořit jak shromáždění na Máji, tak účastníky neohlášených shromáždění. Spolu se zástupci města i my žádáme občany, aby se nezaplétali do pouličních neshod a vyhnuli se zbytečným konfliktům s příznivci jakéhokoliv shromáždění. Pokud by mělo dojít ke střetu policistů s lidmi, dopouštějícími se protiprávního jednání, vyhněte se místům zásahu. V minulém týdnu došlo ke zranění osob, které zákroku přihlížely a zapletly se do davu, proti kterému byl zákrok prováděn. Mezi přihlížejícími byli i lidé s malými dětmi či senioři neuvědomující si, že v této situaci vystavují sami sebe riziku zranění,“ řekla ČTK mluvčí policie Lenka Holická.