Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Velká tragédie: V Íránu se zřítilo letadlo Boeing 737, zemřelo všech 176 lidí na palubě

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
SMRT
U letiště v íránském Teheránu se ve středu nad ránem zřítil ukrajinský letoun typu Boeing 737. V něm cestovalo 170 pasažérů. Všichni pasažéři i členové posádky během strašlivé nehody zahynuli. Mluví se o to, že za pádem letadla stojí technické problémy.

Agentura Reuters uvádí, že leteckou havárii bohužel nikdo nepřežil. Letadlo havarovalo krátce po startu. Podle íránské státní televize jsou za nehodou s největší pravděpodobností technické problémy.

Letadlo je v tuto chvíli stále v plamenech. Záchranářům oheň komplikuje práci… Na místě jsou podle agentury DPA záchranné síly. Šéf íránského Červeného půlměsíce uvedl pro státní média, že však bylo nemožné najít jakékoli přeživší. Podle ukrajinského ministra zahraničí byli na palubě převážně Íránci a Kanaďané, konkrétně 82 Íránců, 63 Kanaďanů, 11 Ukrajinců, 10 Švédů, 4 Afghánci, 3 Němci a 3 Britové.

Na místě přitom bylo nejméně 22 sanitek, čtyři záchranářské autobusy i vrtulník. Ruská média informovala, že stroj největších ukrajinských aerolinek se zřítil krátce po startu. Podle Ukrajinské pravdy letěl Boeing 737 na lince PS 752 z Teheránu na kyjevské letiště Boryspil a na palubě bylo 170 cestujících a posádka.

Strašlivá letecká havárie se stala jen pár hodin poté, co Írán vypustil rakety na irácké základny. Na nich byli přítomny i americké jednotky. Zda havárie jakkoliv souvisí s narůstajícím napětím mezi Íránem a USA, je předmětem spekulací.

Související články

Další články