Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V Iráku stínají hlavy Němkám z Islámského státu: Mladičká Linda (17) se bojí o život!

Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
Poklidný život v městečku Pulsnitz hned u hranic s Českou republikou byl pro ni příliš nudný. Mladé Němce Lindě Wenzel (17), která teprve v patnácti letech utekla z rodné země a dva roky bojovala v řadách Islámského státu, hrozí krutý trest.

Bylo jí teprve patnáct let, když německá školačka Linda Wenzel vstoupila do řad bojovníků Islámského státu. Za již zničenou teroristickou organizaci bojovala téměř dva roky. Loni v červenci ji našli iráčtí vojáci v dobytém Mosulu.

Těsně před svátky se Linda mohla v iráckém hlavním městě Bagdádu setkat se svojí maminkou. A je klidně možné, že se viděly naposledy. Bagdádský soud totiž v neděli odsoudil k trestu smrti oběšením první Němku ze čtveřice, kam patří i Linda a o níž se oficiálně ví. Bude to vůbec první Evropanka popravená na iráckém území.

Linda a další dvě ženy z Německa zatím na rozsudek čekají v celách. Trest smrti nemusí potkat všechny, alternativou je patnáct let za mřížemi. V případě vydání zpět do Německa, které o to ale ani zdaleka neusiluje a je značně nepravděpodobné, že by k němu došlo, by bojovnicím ISIS hrozil desetiletý trest.

tady si přečtěte, jak se Linda k Islámskému státu vůbec dostala.

Související články

Další články