Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

V Indii havarovalo letadlo, rozlomilo se na kusy: Na palubě bylo přes 190 lidí

V Indii havarovalo letadlo, rozlomilo se na kusy: Na palubě bylo přes 190 lidí
Zdroj: Twitter/Hardik
+ Další fotografie
havárie
Dnes došlo v Indii k děsivé události. Na letišti ve městě Kóžikkót ve státě Kérala během přistání na ranveji havaroval letoun. Informace o přesném počtu obětí zatím nejsou známy. Pilot a dva cestující dle dostupných zpráv nepřežili.

V indickém městě Kóžikkót se letadlo společnosti Air India Express během přistání roztrhlo na dvě poloviny. Na palubě letu z Dubaje bylo údajně 191 pasažérů. Z toho v letadle sedělo deset dětí, 174 dospělých a sedm členů posádky. Kusy letadla jsou rozházené po celém letišti i v jeho okolí.

Na místě zasahují záchranné služby, situaci jim komplikuje hustý déšť. Podle prvotních informací nepřežil pilot a dalších patnáct cestujících, počty obětí bohužel zřejmě budou stoupat. Dalších 123 lidí utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnic. Patnáct z nich má vážné zranění.

Deník NDTV informoval, že k tragédii došlo během prudkého deště, kvůli kterému bylo přistání o třicet minut odložené. „Letadlo sjelo na konec přistávací dráhy, spadlo ze svahu a rozlomilo se,” objasnil úřad pro civilní letectví. Údajně byla během přistávání viditelnost dva tisíce metrů.

Na svém twitterovém účtu už informoval o tragédii také ministr obrany Rajnath Singh, který také projevil smutek nad ztrátami na životech. "Jsem hluboce zasažen ztrátou lidských životů kvůli nehodě, ke které došlo během letu. Myslím na truchlící rodiny a modlím se za rychlé uzdravení zraněných,” napsal ministr.

Související články

Další články