Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

V hospodách si možná znovu zapálíte! Poslanci chtějí změnit protikuřácký zákon

+ Další fotografie
Zdravý rozum zřejmě zvítězí! Protikuřácký zákon se po půl roce fungování nelíbí některým poslancům. Prosadila ho ČSSD, která však přišla o značný počet mandátů. Jelikož části dolní komory připadá nedostatečně promyšlený, nejspíš se bude měnit.

Už na jaře se Češi bouřili, že nový protikuřácký zákon je až příliš velkým zásahem státu do soukromí. A to jak obyčejných lidí, tak podnikatelů. Majitelé hospod a restaurací přišli o možnost určit si, zda chtějí podnik kuřácký či nekuřácký.

Argumentace, že jde především o snahu ochránit nekuřáky, nebyla na místě. Vždyť v té době existovalo už tolik nekuřáckých míst, kam mohli lidé neholdující cigaretám v klidu zajít. Zavedením nových opatření také přišly vniveč investice těch hospodských, kteří před lety postavili oddělené prostory pro kuřáky.

Podobně nyní smýšlí i téměř polovina poslanců, ukázal průzkum České televize. Protikuřácký zákon by rádi zmírnili. Stojí za tím i velké oslabení ČSSD po říjnových volbách. Strana přišla o rovných 35 mandátů.

Případné zmírnění může mít několik podob. Buď se vrátí stavebně oddělené kuřárny, anebo se kouření zakáže pouze v podnicích, kde se vaří. Nejlepší variantou by samozřejmě bylo, kdyby si mohli samotní provozovatelé rozhodnout, jakou podobu bude jejich restaurace nebo hospoda mít.

Mohlo by vás zajímat

Další články