Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

V horku více větrejte

Je třeba větrat.
Pražská plynárenská doporučuje všem majitelům plynových spotřebičů, aby v horkých dnech věnovali větší pozornost větrání. Vhodné je například nezavírat dveře u koupelny nebo mít při vaření otevřená okna v kuchyni.

Při spalování zemního plynu vzniká oxid uhelnatý. Pokud se této látky člověk nadýchá, může být ohrožen. Riziko stoupá s parnými dny, kdy horký vzduch a nízký tlak způsobují špatný tah komína. Tím roste nebezpečí otravy zplodinami nejen z karem, ale i z ostatních plynových spotřebičů.

Komín běžně funguje tak, že kouř stoupá vzhůru, protože je lehčí než venkovní chladnější vzduch. V extrémně horkých dnech ale tento fyzikální zákon funguje opačně. Zplodiny jsou chladnější a teplejší vzduch z venku je zatlačuje zpět do místnosti. Je proto nutné více větrat.

Pražská plynárenská zároveň radí odběratelům, aby si u svých spotřebičů nechávali pravidelně provádět kontroly těsnosti. Současně svým zákazníkům nabízí bezplatné zapůjčení přenosného detektoru unikajících plynů, který je schopen odhalit i nepatrné úniky.

Související články

Další články