Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

V Hamburku zabíjel ozbrojený muž v supermarketu: Ubodal jednoho člověka, další zranil!

Jeden člověk je po smrti, 6 jich bylo zraněno.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
V pátek odpoledne zaútočil ozbrojený muž v supermarketu Edeka. Útok se odehrál v německém městě Hamburk a podle dosavadních informací si vyžádal jednu oběť.

Podle německého deníku Bild muž vběhl do prodejny a bodal do náhodných nakupujících. Byla nasazena protiteroristická jednotka a útočník byl zpacifikován. Útok se odehrál ve čtvrti Barmbek na severu města.

Podle Bildu muž sekal kuchyňským nožem či mačetou a vykřikoval „Alláhu akbar," tedy Alláh je velký. Tyto informace odmítla policie komentovat. Policie oblast uzavřela a vyzvala obyvatele, aby se okolí vyhnuli. Zatím se neví, jaký byl motiv útoku. Podle prvních odhadů to vypadalo, že muž přišel do prodejny krást. To se ale nepotvrdilo. Podle informací deníku Die Welt jednal muž sám a neměl komplice. Po útoku se snažil z místa činu utéct, ale několik svědků ho sledovalo a pro policii nebylo těžké ho následně dopadnout.

Jeho fotka s krvavou kuklou na hlavě se rychle rozšířila po sociálních sítích. Podle svědků máchal rukama a vypadal, že byl úplně „mimo“. Útočník byl muž (26) pocházejí ze Spojených arabských emirátů.

Útok si vyžádal jednu oběť, další lidé jsou zraněni. Vše se vyšetřuje.

Související články

Další články