Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V Domažlicích ordinoval opilý lékař: Ohrozil život pacienta a před policií utekl na střechu

V Domažlicích ordinoval opilý lékař: Ohrozil život pacienta a před policií utekl na střechu
Zdroj: Profimedia
Pod vlivem
V Domažlické nemocnici ohrožoval život vážně nemocného pacienta lékař, který ordinoval opilý. Před přivolanou policií se utekl schovat na střechu, ze které později dobrovolně slezl. Zdravotník ve službě nadýchal 1,6 promile. Nyní je mimo službu.

Devětatřicetiletý lékař z Ukrajiny sloužil v noci na pondělí na oddělení interny v Domažlické nemocnici. Během své služby se dopustil opravdu nepřijatelného činu, čímž ohrožoval zdraví pacientů. Ordinoval totiž pod vlivem alkoholu. O případu informoval portál Krimi-Plzeň.

Ohrozil pacienta

Podle dostupných informací ošetřoval vážně nemocného pacienta, kterému způsobil komplikace. Měl ho nutit k fyzickému cvičení, kvůli čemuž se pacientům stav výrazně zhoršil. Nemocný na tom byl natolik špatně, že ho zdravotnická záchranná služba musela transportovat do Fakultní nemocnice v Plzni.

Honba za opilým lékařem

Na podezřelé chování zdravotníka byla upozorněna policie a na místo vyrážela před druhou hodinou ranní. Když hlídka dorazila k pokoji lékaře, kde se měl nacházet, bylo zamčeno. Na místo byli povoláni hasiči, aby otevřeli, jenže uvnitř se nacházely jen láhve od alkoholu.

Policisté za pomoci hasičů se tedy dali do prohledávání nemocnice. Podezřelého ošetřujícího se podařilo najít až kolem páté hodiny ráno. Doktor se před policisty schovával na střeše. Poté, co ho policie vyzvala, aby sešel dolů, nekladl odpor a dobrovolně slezl. Následně se musel podrobit dechové zkoušce, při které se prokázalo, že byl skutečně pod vlivem alkoholu. Nadýchal 1,6 promile.

Trest

Za to, že ordinoval pod vlivem alkoholu, ho trest samozřejmě nemine. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla tisková mluvčí policie Dagmar Brožová. Bližší informace k případu zatím sdělovat nemůže.

Dokud se vyšetřování neukončí, lékař bude postaven mimo službu. Místní si jeho chování nedovedou vysvětlil. Až dosud si ho všichni chválili. Vedení Domažlické nemocnice se k incidentu ještě nevyjádřilo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy