Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V dětství trpěla sociální fobií a chodila k psychiatrovi: Jennifer Lawrence z úzkostí dostalo až herectví

V dětství trpěla sociální fobií a chodila k psychiatrovi: Jennifer Lawrence z úzkostí dostalo až herectví
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
narozeniny
Herečka Jennifer Lawrence (30) je mezi hollywoodskými kolegyněmi v lecčem jedinečná. Ačkoliv dnes patří k nejžádanějším herečkám světa, nemá za sebou žádná studia herectví ani absolvování dramatických kroužků. Už odmala věděla, že se chce živit na place před kamerou... Než se tak stalo, musela překonat sama sebe, Jennifer totiž jako malá trpěla sociální fobií.

Jennifer Lawrence (30) se narodila v roce 1990 v americkém státě Kentucky. Už odmala věděla, že se chce stát herečkou. Ačkoliv trpěla jistou formou sociální fobie, kvůli čemuž si dětství mezi vrstevníky příliš neužívala, její touha stát se filmovou hvězdou tento handicap překonala.

Chlapecká výchova

Jako malá musela dokonce docházet na sezení k psychiatrovi. Její matka, provozovatelka dětského tábora, ji nevychovávala jako princeznu, spíš ji vedla k tomu, aby si hrála jako chlapec. Zmatená Jennifer si se svými vrstevníky příliš nerozuměla a trpěla úzkostmi. Na střední škole se věnovala chlapeckým sportům - hrála softball, pozemní hokej a basketbal. Jelikož byl její otec trenér chlapeckého týmu, Jennifer musela být jeho členkou.

Casting jí změnil život

V té době ještě netušila, že si v dospělosti holčičích radostí a pozlátka užije až až. V dospívání měla obrovský zájem o herectví. Ačkoliv dříve nenavštěvovala žádný kurz herectví ani dramatický kroužek, troufla si rovnou na casting v New Yorku. Přemluvila rodiče, aby ji na něj odvezli a díky tomu ji dneska zná celý svět. Rodina se později do New Yorku přestěhovala, aby se talentovaná Jennifer mohla své vášni věnovat naplno.

Nejmladší nositelka Oscara

Na jevišti se cítila jako ryba ve vodě a díky herectví se budoucí filmová hvězda zbavila svých úzkostí. První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Zlomovým obdobím se pro ni stal rok 2010, kdy ztvárnila sedmnáctiletou Ree ve filmu Do morku kosti. Tato role ji katapultovala až ke hvězdám, byla za ni nominována na několik filmových cen včetně Oscara, kterého nakonec získala až o dva roky později. Stala se tak historicky jeho nejmladší nositelkou.

Nominace na Zlatou malinu

Diváci ji znají například také z filmů Hunger Games, Terapie láskou, X-Men: Apokalypsa či Rudá volavka. Ambiciózní herečka se ale během své desetileté kariéry setkala i s neúspěchem. Za thriller Matka! byla nominována na cenu Zlatá malina v kategorii Nejhorší herečka.

Jennifer Lawrence se loni na podzim vdala. Vzala si ředitele umělecké galerie Cooka Maroneye.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy