Existuje jeden slavný film jménem V Číně jedí psy, ale protože je to film, neodpovídá skoro vůbec realitě. Ta je totiž daleko horší, protože v Číně nejenže jedí psy, ale jedí tam doslova zvířecí odpad, aniž by o tom nebozí obyvatelé věděli.

V provincii Ťiang-su odsoudili a zavřeli 16 zaměstnanců a majitele jednoho podniku, který vyráběl olej na smažení ze zbytků vyhozených uhynulých zvířat, a to z chlupů lišek, prasečích štětin nebo kachního peří. Do směsi také přidávali zbytky vnitřností a kůži, není proto divu, že olejová směs byla ve výsledku jedovatá.

Soud poslal majitele podniku na doživotí a ostatním hrozí podle serveru China Daily velmi vysoké tresty. Oleje bylo kolem pěti tisíc tun a všechen se prodal, zejména potravinářským firmám, které mohly vědět o tom, že berou nekvalitní směs, toto se bude nadále vyšetřovat.

Podvodníci si tak vydělali skoro dvě miliardy korun, ale bohužel to není ani první a ani poslední případ potravinářského podvodu v Číně, firmy a společnosti se snaží šidit hlavně výrobu masa. Prodávají třeba krysy, které mohou být infikované, nebo odpadní směsi ze zvířecích těl.