Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V Chorvatsku se nakazilo za léto 36 Čechů: Rizikové jsou noční kluby, na Zrće jich jsou mraky

V Chorvatsku se nakazilo za léto 36 Čechů: Rizikové jsou noční kluby, na Zrće jich jsou mraky
Zdroj: archiv Zrće beach
+ Dalších 11 fotografií
koronavirus
Koronavirová epidemie se stále šíří napříč světem. Pro Čechy je velmi oblíbenou dovolenkovou destinací Chorvatsko a právě tam v posledních dnech prudce stoupá počet nově nakažených. Velkým rizikem jsou pak noční kluby. Obzvlášť rizikovou oblastí pak může být slavná Zrće beach, kde je nočních klubů nespočet.

V Chorvatsku rapidně přibývá nově nakažených koronavirem. Čtyři nové případy jsou spojeny s nočními kluby. Proto ředitelka Krajského zdravotního ústavu Željka Karinová na tiskové konferenci varovala mladé lidi, aby na sebe dávali pozor a dodržovali protiepidemiologická opatření.

"Mladí lidé se až moc socializují. V místních nočních klubech se již čtyři lidé nakazili," řekla o nárůstu nově nakažených Karinová.

Zrće beach

Chorvatsko je českými turisty velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. A protože velké riziko představují právě noční kluby, turisté by se měli mít na pozoru především při návštěvě Zrće beach.

Zrće beach je populární party pláž v Chorvatsku nedaleko města Novalja na ostrově Pag. Široká oblázková pláž je známá pro letní party. Pro návštěvníky mladší věkové kategorie je považována za skvělou zábavní destinaci.

Na Zrće beach se nachází hned několik klubů a barů, které jsou otevřené po celou noc. Každý rok se zábavy v plážových klubech zúčastní na 750 000 návštěvníků. Do této oblasti vyjíždí i řada českých turistů. Oblíbenými kluby jsou například Papaya, Noa Beach Club a Aquarius Club.

Nikdo se nemůže divit, že je pláž takto oblíbená. Alkohol tam teče proudem a co krok, to pohled na nějakou krásnou slečnu. Jak moc si lidé na Zrće umí užívat, se podívejte do fotogalerie.

Počty nakažených

Z Chorvatska si koronavirus podle informací ministerstva zdravotnictví přivezlo mezi obdobím od 1.7. do 4.8. celkem 36 Čechů. Od počátku epidemie se v Chorvatsku nakazilo celkem 5 870. Aktivních případů mají 686.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy