Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V Chorvatsku roste počet nakažených koronavirem: Z dovolených si nemoc přivezli první Češi

V Chorvatsku roste počet nakažených koronavirem: Z dovolených si nemoc přivezli první Češi
Zdroj: pixabay.com
dovolená
První vlna koronavirové krize je sice za námi, ale odborníci hovoří o tom, že nás ještě čeká druhá, mnohem větší vlna. Na začátku července vzali turisté útokem Chorvatsko, které navzdory pandemii otevřelo hranice. Z Česka do Chorvatska jezdí pravidelné vlakové linky, ale situace se začíná rapidně zhoršovat. Kvůli rostoucímu počtu nakažených začnou v zemi od pondělí platit nová nařízení, která se dotknou všech turistů. Do toho si nemoc z dovolených přivezli první Češi.

Chorvatsko přistoupilo k rozvolňovacímu procesu a začátkem července začalo do země vpouštět turisty. Původně stabilizovaná situace v hojně navštěvované destinaci se začala rázem horšit. V Chorvatsku přibývá pacientů nakažených koronavirem a tamní vláda se rozhodla od pondělí zpřísnit opatření.

Hygienická opatření se dotknou zejména turistů, kteří budou muset používat roušku či respirátor ve všech obchodech a veřejné dopravě. Roušky na sobě budou muset mít také zaměstnanci různých zařízení a zdravotnický personál.

O zpřísněných opatřeních informoval chorvatský deník Dnevnik.hr. Na plážích a v hotelech zatím turisté roušky nosit nemusí. Odborníci varují před druhou vlnou pandemie koronaviru a nabádají všechny, aby byli obezřetní.

Do toho se do Česka vrátili první dovolenkáři, kteří se v letních destinacích nakazili. Potvrdilo to ministerstvo zdravotnictví, neuvedlo ale, kterých turistických zemí se problém týká. „Již jsme zaregistrovali první případy nákazy u osob, které se vrátily z dovolené,“ řekla serveru Lidovky.cz Gabriela Štěpanyová, mluvčí ministerstva zdravotnictví s tím, že nic bližšího neuvedla. Situace se podle ministerstva zhoršila v Srbsku a Černé hoře, které byly zařazeny mezi nebezpečné země.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy