Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

V cestě za druhým zlatem stojí nepřátelé z Česka! Kdo Ester Ledecké nepřeje úspěch? Kdo jí hodil klacky pod nohy?

Ester Ledecká s Martinou Sáblíkovou.
+ Dalších 17 fotografií
Ester Ledecká (22) šokovala lyžařský svět, když v superobřím slalomu získala na olympiádě zlato. Teď chce druhé ze snowboardu. Zdá se, že druhou zlatou placku jí přeje celé Česko, ale není to pravda. Ledecká má v Česku řadu nepřátel.

Ester Ledecká (22) je nyní obrovským fenoménem. Pokud v sobotu brzy ráno získá na korejské olympiádě druhé zlato, stane se nesmrtelnou legendou.

Jenže i v České republice má dcera zpěváka Janka Ledeckého (55) řadu nepřátel. Pořádně se ozvali v roce 2014, když Ledecká usilovala o nominaci na olympiádu do Soči. Tehdy získala nominaci pouze do závodu na snowboardu. Do obřího slalomu ji kritéria nepustila. Co k tomu v roce 2014 uvedl její otec?

„Myslím si, že nominační kritéria, jak byla schválena minulý rok, nebyla nastavena dostatečně pružně, aby zohlednila aktuální výkonnost závodníků, které lyžařský svaz na olympiádu posílá. Jinak by se nemohlo stát, že by se Ester, která je nyní bodově nejlepší mezi muži i ženami v super-G, druhá v superkombinaci a třetí ve sjezdu, ocitla na nepostupovém devátém místě. A navíc s přihlédnutím k faktu, že Ester je připravena nastoupit důstojně do pěti lyžařských disciplín. Což se nedá říct o nikom z naší výpravy s výjimkou Ondry Banka a Šárky Strachové. To, že k tomu došlo, považuji za totální selhání struktury lyžařského svazu a Českého olympijského výboru,“ popsal situaci Janek Ledecký pro portál sport.cz.

A pak pokračoval o tom, že jeho rodina půjde vlastní cestou. Že Ester se prosadí i bez svazu, kde vládne lobby, která jde proti jeho dceři. „Kvůli tomu, že jsme se věnovali lyžování a ne intrikám na svazu, Ester nebyla nominovaná v alpském lyžování na olympiádu mládeže v Innsbrucku, přestože měla výkony i formu. Nominační kritéria se tenkrát třikrát změnila a počtvrté vytáhli tři čtvrtě roku starou listinu FIS bodů, jedinou, v níž byla Ester za celý rok druhá, a tak se tam nedostala. O lobbování na lyžařském svazu víme své. Cítím takovou hořkost, že na olympiádu nejedou ti, kteří mají v současné době tu nejlepší formu,“ popsal naštvaný otec.

Je dobře, že Ester tehdy šla vlastní cestou. Dnes má zlato. Zásluhu na tom má hlavně její rodina. I když si mnozí bafuňáři nyní budou chtít její úspěch přivlastnit. A možná se na svazu najdou i takoví lidé, kteří Ester budou přát, aby v sobotu svůj velký sen nenaplnila.

Mohlo by vás zajímat

Další články