Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

V Česku vypukla chřipková epidemie: Zemřeli už 4 lidé!

Nepodceňujte chřipku!
Nemocnice praskají ve švech, v lékárnách se stojí dlouhé fronty. Počty nemocných se každý týden zvyšují a bohužel už jsou hlášeni 4 lidé, kteří řádění chřipky nepřežili.

Nejhorší situace je na Vysočině, kde už jsou hlášeni 3 mrtví, a v Olomouckém kraji. Zde přibývá počet nemocných nejrychleji. V Třebíči, Jihlavě a Pelhřimově už jsou dokonce zakázány návštěvy.

Čtvrtá oběť chřipky pochází z Prahy. „Chřipka je zákeřná tím, že bývá často spojena se zápalem plic a zejména u osob nad 65 let může skončit fatálně,“ uvedla Zdeňka Jágrová z pražské hygienické stanice pro TN.cz s tím, že každoročně na následky chřipky umírá až 2000 lidí.

Podle expertů je Česko na pokraji chřipkové epidemie a situace se navíc zhorší ve chvíli, kdy děti a studenti po svátcích a prázdninách opět usednou za školní lavice.

Nejvíce ohroženi chřipkou jsou kromě pacientů nad 65 let děti do pěti let. Těch je skoro 4000 nemocných na 100 000 obyvatel.

Lékaři radí příznaky rozhodně nepodceňovat, zvlášť pokud patříte k ohroženým skupinám. Vždy je lepší ujistit se u lékaře.

Související články

Další články