Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Víkendový rekord: Přibylo 2046 nakažených koronavirem, u většiny má nemoc mírný průběh

Víkendový rekord: Přibylo 2046 nakažených koronavirem, u většiny má nemoc mírný průběh
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
nákaza
Česko zažívá krušné časy, co se týče koronavirové pandemie. V posledních dnech se počet nakažených dostal přes 2000 a ve čtvrtek dokonce přes 3000. V sobotu ministerstvo zdravotnictví informovalo o tom, že za pátek přibylo 2111 nakažených a za sobotu 2046 nových potvrzených případů nákazy koronavirem.

Během posledních dnů se rapidně zvedl počet nakažených koronavirem. Denní nárůsty se pohybují v řádů tisíců a nákaza se dál šíří. Hygienici a laboratoře usilovně pracují, lidé se nechávají testovat. Zatím největší nárůst byl ve čtvrtek 17. září, kdy za jediný den přibylo 3130 nakažených.

V sobotu ministerstvo zdravotnictví přineslo informaci, že během pátku hygienici pozitivně otestovali 2111 lidí. Situace kolem koronaviru je horší, než byla na jaře. Za sobotu přibylo 2046 nakažených a celkem se již v zemi s nemocí covid-19 setkalo 48 306 osob.

Jaká jsou opatření

Od minulého týdne se toho změnilo mnoho. Roušky byly plošně zavedeny v celém státě, v každé budově musí mít Češi zakrytá ústa i nos. Vláda navíc projednala i nošení roušek na školách a platí, že žáci a studenti od druhého stupně výš je musí mít i ve třídách.

Praha se během krátké doby dostala z oranžového stupně do červeného. V hlavním městě je situace velmi vážná a hygienici se s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem shodli na tom, že bude zavedena distanční výuka na vysokých školách. Od pátku 18. září od 18:00 platí, že Pražané nesmí navštěvovat nikoho v nemocnici či v sociálních zařízeních.

Hygienici ze Středočeského kraje rozhodli o tom, že od 21. září bude povinné nosit roušku na venkovních hromadných akcích, kde bude více než 100 účastníků.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy