Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

V Česku platí nouzový stav: Zavřené hospody a zákaz cestování i shromažďování

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Vláda vyhlásila nouzový stav v Česku. Od čtvrtka rovněž zakázala konání akcí s počtem lidí vyšším než 30 a vstup do restaurací od 20 hodin večer do 6 hodin ráno. Co přesně se ještě nesmí? Celé to může trvat měsíc i déle.

Ve Strakově akademii jednali zástupci vlády s hygieniky, zástupci letiště a legislativci. Ve čtvrtek odpoledne potom na tiskové konferenci vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem vyhlásila nouzový stav Nákaza koronavirem už postihla všechny kraje. Co přesně se tedy nesmí a je zakázano?

1. Od pátku 13.3. 2020 od 6:00 - Zákaz vstupu veřejnosti na sportoviště, do posiloven, na koupaliště, do wellness zařízení a saun, hudebních a společenských klubů, knihoven či galerií.

2. Od pátku bude také mezi 20:00 a 6:00 zakázán vstup do provozoven stravovacích služeb.

3. Od pátečních 6:00 musí zastavit provoz stravovací služby v nákupních centrech.

4. Od pátečních 06:00 zakáže do odvolání akce s účastí přesahující 30 lidí. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské a další akce.

5. Češi mají zákaz vycestovat do rizikových oblastí, jako jsou Itálie, Francie, Rakousko, Německo, Španělsko, Švýcarsko, Norsko, Dánsko, Švédsko, Velká Británie, Belgie, Nizozemí, Čína, Írán a Jižní Korea.

6. Cizinci z rizikových zemí mají zakázán vstup do ČR

7. České hranice s Německem a Rakouskem bude možné překročit jen na vybraných 11 přechodech, sedmi s Německem a čtyřech s Rakouskem.

8. Bude se kontrolovat dodržování karantény, porušení se bude trestat pokutou ve výši až 3 miliony korun.

Související články

Další články