Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

V Česku o víkendu udeří KRUTÉ MRAZY: Připravte se na -20 STUPŇŮ!

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Počasí
Pokud už vás sníh začal otravovat, ještě ho budete muset přetrpět. Vločky budou v Česku padat i o víkendu, stejně tak se připravte na mrazy. V nočních hodinách rtuť teploměru propadne až k -20 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Pravá zima tento týden udeřila v Česku a úřadovat bude i během víkendu. Děti si ještě mohou užít sněhových radovánek, nepříjemné ale budou mrazy. V horských oblastech se teploty mohou propadnout až k šíleným -20 stupňům!

Dnes

Zataženo až oblačno, odpoledne a večer od jihozápadu přechodně místy až polojasno. Zpočátku ojediněle, na severovýchodě místy slabé sněžení. Později večer na západě Čech místy sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -11 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. V Čechách slabý, postupně mírný severní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s se večer bude měnit na západní. Na Moravě a ve Slesku mírný severozápadní 2 až 6 m/s.

Sobota

Zataženo až oblačno, jen zpočátku na východě až polojasno. Od západu se sněžením přecházejícím v polohách pod 800 m v déšť se sněhem nebo déšť, i mrznoucí s tvorbou ledovky. Na východě a severovýchodě srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty -4 až -9 °C, na východě při sněhové pokrývce kolem -13 °C. Během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, na severovýchodě -2 až +1 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, přechodně s nárazy kolem 15 m/s.

Neděle

Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo mrholení, i mrznoucí, nad 700 m, na Moravě a ve Slezsku přechodně i v nižších polohách, sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na východě a severovýchodě -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný západní, postupně jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články