Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

V Česku i v zahraničí roste počet nakažených. Není to za námi, varuje premiér Babiš

Zdroj: Profimedia
Epidemie

Nad koronavirem stále nemáme vyhráno. Upozornil na to Andrej Babiš ve svém pravidelném hlášení Ču lidi na sociálních sítích. Jak uvedl premiér, čísla nakažených rostou v zahraničí, je tedy potřeba být obezřetný při návratu do České republiky. Babiš také apeloval na veřejnost, aby se nechala očkovat.

Testy v sobotu potvrdily 205 nových případů onemocnění covid-19 v Česku. Je to nejvyšší denní nárůst za víkendový den od konce letošního května. Nárůstu si všímá i Andrej Babiš, který se k němu krátce vyjádřil ve svém pravidelném hlášení Čau lidi. Podle premiéra je situace pod kontrolou, mezi nakaženými není velký počet hospitalizovaných.

"Je ale důležité, abyste to nepodceňovali. Ta epidemie je ve světě, v Evropě a je tady mutace delta, která se šíří snadno a rychle mezi neočkovanými. Chci vás proto poprosit, když se vrátíte z dovolené, dodržujte nařízená opatření, a pokud máte příznaky onemocnění, běžte na PCR test, jsou pořád zadarmo," apeluje premiér a varuje, že pandemie stále není za námi.

Děti se hlásí o vakcínu

Babiš zároveň opakovaně zdůraznil, že jediná cesta z pandemie ven je očkování. "Jednu dávku už dostalo 66,1 dospělé populace. Velice pozitivní je, že od 30. srpna se zaregistrovalo 3850 dětí. To je velice důležité," řekl předseda vlády. Sníží se tak riziko šíření koronaviru na školách.

Premiér zároveň uvedl, že už se téměř na všech očkovacích místech nechá obdržet vakcína bez objednání. Ministerstvo zdravotnictví také vysílá do terénu mobilní očkovací týmy. "Aktivních je jich 40, bohužel se setkávají s nezájmem o očkování. Někdy se přihlásí dvacet lidí a dorazí jen tři, což je škoda," lituje šéf hnutí ANO.

Související články

Další články