Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

V čem tkví úspěch nové kulinářské show? Soutěž Peče celá země si Češi zamilovali

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 11 fotografií
pečení
V sobotu odvysílala Česká televize první díl kulinářské show Peče celá země. I když tvůrci české verze soutěže vsadili na nepříliš známé tváře porotců, u diváků sklidila show velký úspěch. Co se českému publiku na tomto konceptu tolik líbí?

Jídlo a pořady o vaření čeští diváci obecně zbožňují a když se k nim přidá i koncept soutěžení, snadno si takový formát zamilují. Stačí se podívat na pořady Prostřeno či MasterChef Obě reality show ve své době slavily velký úspěch, jenže je tam jedno velké ALE.

Pořady o vaření

Prostřeno se vysílá už deset let a diváci ho začali postupem času kritizovat kvůli tomu, že už v něm přestává jít o vaření a tvůrci se snaží spíše zaujmout co nejbizarnějšími účastníky. To se mnohým gastro nadšencům už nelíbilo a pořad přestali sledovat.

MasterChef byl na obrazovkách také oblíbený, ale recepty, které v něm byly připravovány, nebyly pro většinovou českou společnost příliš dostupné. V pokrmech převládaly drahé a pro někoho úplně neznámé ingredience, které od přípravy receptů nejednoho diváka odradily.

Sázka na jistotu

To show Peče celá země je jiná káva. Známé moučníky, které doma připravuje každá rodina už po několik generací, recepty snadné na přípravu, běžné ingredience a především hodnocení "obyčejných dezertů" odbornou porotou... Koho by nezajímalo, jak se soutěžícím povedou věnečky z odpalovaného těsta, která doma připravuje většina hospodyněk?

Lidé si na Facebooku pořadu vyměňují recepty, posílají fotografie svých upečených výtvorů a na show pějí samé ódy. "Asi vás miluju. Sleduju to s otevřenou pusou a technické připomínky poroty očekávám s nedočkavostí," píše uživatelka Eva, kterou nový pořad také uchvátil.

Sympatická porota

Trefou do černého byl i výběr poroty. Hlavní porotkyní se stala pro Čechy nepříliš známá Mirka van Gils Slavíková Ta sice žije v zahraničí, ale představuje dokonalý prototyp české hospodyňky. Mluví lidsky, jejím výrokům všichni rozumí, je veselá, ale i přísná. Hodně lidí v ní může vidět vlastní maminku nebo babičku. Paní Mirka zkrátka padla Čechům do oka.

První díl sledoval více než milion diváků, což je velký úspěch. Aktivní paní Mirka zve na svém Instagramu na další díly a slibuje divákům, že se rozhodně mají na co těšit.

Související články

Další články