Je dobře známo, že královská rodina se vyžívá v tradicích a snaží se je neporušovat. Kate Middleton a princ William jim ale dávají docela na frak. Není to tak dávno, co byla královna Alžběta z vévodkyně z Cambridge obden na prášky. A křtiny prince Louise jsou dalším skvělým příkladem!

Velká sláva, která proběhla minulé pondělí, se značně lišila od křtin princova tatínka Williama. Patrné je to už z fotografie, na které tehdy ještě malý rozkošný uzlíček spinká v náručí Lady Diany (†36) a prince Charlese (69).

Malého Williama totiž oblékli do staré křtící róby, kterou na sobě mělo celkem 62 královských dětí. To Louise už křtili v róbě nové, kterou ušili v roce 2008 a před pátým následníkem britského trůnu v pořadí ji obléklo jen pět urozených miminek.

Tradice křtící róby, která se sice jednou za čas obměňuje, ale vypadá stále stejně, sahá až do roku 1840. Tehdy ji nechala ušít královna Viktorie (†81) svému prvorozenému synovi princi Albertovi.

Změna v případě Louisových křtin nastala i co se místa týče. Konaly se v královské kapli londýnského Paláce sv. Jakuba, zatímco ty Williamovy přímo v Buckinghamském paláci.

Staromilci se sice občas nezdráhají Kate s Williamem kritizovat, jiní jsou ale přesvědčeni, že zpátečnictví do dnešní doby už nepatří. Co myslíte vy?