Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

V čele státu stane poprvé žena: Podívejte se do galerie, jaká kočka byla Miroslava Němcová za mlada!

Miroslava Němcová zastoupí odcházejícího Nečase.
+ Další fotografie

Vládní krize, která byla způsobena milostnou aférou mezi premiérem Nečasem a jeho sekretářkou Janou Nagyovou, má zajímavou dohru. Poprvé v čele státu se vší pravděpodobností stane po schválení prezidentem Milošem Zemanem žena, dlouholetá předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová. Politička, která nemá za sebou jediný skandál a jako jediná ze strany ODS odpovědně odváděla svou práci.

Tahle česká „Železná lady“ se může snad jako jediná chlubit politikou bez škraloupu, bez úplatků. Vždy si v krizových situacích věděla rady a nebála se ani jít do sporu se svými spolustraníky, či kritizovat jejich konání. Spolu s bývalým ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem je momentálně (a vždy byla) jedinou jistotou strany prolezlé korupcí a přeběhlíků.

Sice na poslední chvíli couvla z kandidatury na prezidentské volby, ale teď dostala jinou příležitost jak reprezentovat svou zemi. A že to bude dělat i jako žena důstojně, o tom není pochyb. Dáma ze sněmovny (60) jde příkladem i v módní oblasti a pořád se o ní dá říct, že je velmi pohledná. Aby nebyla, za mlada byla Němcová opravdu kočka a ze své krásy neztratila nic ani ve středním věku.

Nezbývá než doufat, že taky nebude mít nějakého ambiciózního ředitele sekretariátu, který by ji jako premiérku dostal do úzkých. A její čistá minulost dává důvody i k obavám. Petr Nečas nastoupil do premiérského křesla jako „pan Čistý“, ale teď má co dělat, aby se uchránil vyšetřování.

Mohlo by vás zajímat

Další články