Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

V Bulharsku se na dovolené utopily dvě Češky: Jedné z nich bylo teprve 11 let

Velká tragédie!
Obrovská tragédie se stala ve středu v bulharském Burgasu. V letovisku Slunečné pobřeží se utopily dvě Češky. Jednalo se o jedenašedesátiletou paní a jedenáctiletou dívku. Tělo mladé dívky se bohužel ještě nenašlo. Událost je o to tragičtější, že celé dění ze břehu sledovala třináctiletá sestra utonulé dívky.

Tato tragédie je dalším důkazem toho, že ve vodě stačí malá neopatrnost a dojde k velkému neštěstí. O celé situaci v Bulharsku informovala TN.cz česká turistka, která po nešťastné události pomáhala třináctileté dívce.

Nešťastnou událost potvrdil také český velvyslanec v Bulharsku Dušan Štrauch. „Došlo k potvrzenému utopení jedné osoby, české občanky. Druhá osoba má trvalý pobyt v České republice, ale nejde o českou občanku. V tuto chvíli je stále považována za nezvěstnou, protože nebylo nalezeno tělo,“ potvrdil zprávu portálu TN.cz Štrauch.

„Máme hotel u pláže. Včera večer, asi okolo půl sedmé, jsme slyšeli volání o pomoc. Viděli jsme, že se někdo topí. Seběhli jsme z 15. patra dolů. Nějací lidé už tam skákali za paní, která se topila. Bohužel se tam topilo i dítě, které jsme neviděli. Na pláži byla ještě jedna holčička, sestra té, která se utopila. Ta mluvila česky, ale nikdo jí nerozuměl, protože tam byli samí cizinci,“ popsala hrůzné chvíle TV Nova svědkyně Jana.

„Když paní přitáhli na pláž, tak jsem jim pomáhala tělo vytáhnout. Podkládala jsem jí hlavu. Okamžitě tam lidé začali s masáží srdce. Dvakrát se volala záchranka, než vůbec byli ochotni přijet. Čekalo se půl hodiny. Pak si šli lážo plážo po pláži, jako kdyby se nic nedělo,“ pokračuje Jana, která je naštvaná na bulharské záchranáře.

Paní Jana je přesvědčena o tom, že rychlejší pomoc by ženě jistě zachránila život. Když probíhala záchrana starší ženy, Jana utěšovala třináctiletou dívku a snažila se ji uklidnit tím, že se její sestra najde. Bohužel tělíčko jedenáctileté dívky se prozatím nenašlo. Paní Jana byla nejvíce šokována z chování delegátky cestovní kanceláře.

„Čekala jsem, že se ukáže v nemocnici, ale nic. Kdybychom nezavolali ambasádu, asi by ji tam nechali stát někde na pláži.“ Janin manžel se obrátil na pracovníky české ambasády v Bulharsku a dle jeho slov byli úžasní. Zařídili vše potřebné.

Podle turistky Jany je už na cestě do Bulharska otec obou dívek. Tuto informaci také potvrdil velvyslanec Štrauch. Zatím není jasné, z jakého důvodu došlo k utonutí obou žen. Štrauch upozorňuje na to, že koupání v Černém moři může byt nebezpečné. Naráží na skutečnost, že se v Černém moři mohou tvořit spodní proudy, které mají za příčinu to, že člověk plave, ale prakticky zůstává na místě.

Odborníci radí, že by se lidé neměli za každou cenu snažit plavat ke břehu, ale plavat podél břehu, což by mělo plavce z proudu uvolnit.

Související články

Další články