Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

V Budapešti vytáhli z vody vrak potopené lodi: Nalezeno bylo tělo kapitána i malé holčičky

Zdroj: pixabay
Tragédie
Výletní loď Mořská panna, která se na konci května v Budapešti potopila po srážce s jinou lodí, byla vytažena z vody. Spolu s vrakem byla nalezena další čtyři mrtvá těla. Podle všeho by mezi nově nalezenými těly měl být kapitán lodi i šestiletá holčička, který byla jediným dítětem plujícím na lodi.

Maďarské úřady vylovily z Dunaje vrak lodi, která se na konci května potopila po srážce s větší hotelovou lodí. Ve vraku byla nalezena další 4 těla, z toho jedno by mělo patřit kapitánovi lodi a druhé šestileté dívce. Ta byla jediným dítětem, které na palubě v osudný večer bylo. Mořská panna byla umístěna na nákladní loď a bude převezena do přístavu na ostrov Csepel, kde bude probíhat další vyšetřování tragické nehody. Informuje o tom server Tn.cz.

Ihned po nehodě se podařilo zachránit sedm lidí. Svědci vypověděli, že loď šla ke dnu takovou rychlostí, že šanci na přežití měli pouze ti, kteří na palubě lodi stáli. Podle policie to trvalo asi sedm vteřin. 4 lidé se stále pohřešují. Před vytažením lodi bylo potvrzeno úmrtí 19 jihokorejských turistů a člena posádky.

Loď s názvem Mořská panna se potopila nedaleko budovy maďarského parlamentu 29. května kolem 22:00.

Související články

Další články