Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V brněnském bytě vypukl požár: Hasiči evakuovali desítky lidí, jedna žena zemřela

V brněnském bytě vypukl požár: Hasiči evakuovali desítky lidí, jedna žena zemřela
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
neštěstí
V neděli ráno došlo v Brně k požáru v jednom z bytů v panelovém domě. Hasiči, jakmile dorazili k místu neštěstí, začali s evakuací desítek lidí. Jednu ženu však zachránit nedokázali a bohužel přišla o život. Upozornili na to jihomoravští hasiči na sociálních sítích.

"Od osmi hodin jsme zasahovali u tragického požáru bytu v Brně-Bohunicích. Jedna osoba při požáru zemřela. Škody budou v řádech stovek tisíc. Na vyšetřování se podílí i Policie ČR," informovali na Twitteru HZS Jihomoravského kraje. Tamní policejní mluvčí David Chaloupka pro TN.cz uvedl, že příčinu a okolnosti požáru teprve zjišťují a informací moc nemají.

Chaloupka pak potvrdil, že v panelovém domě v městské části Bohunice v Brně zemřela starší žena. Hasiči z okolních bytů evakuovali asi 40 lidí.

Další strašlivý požár bytu v paneláku

Tragický požár připomíná i žhářský útok Zdeňka K. v Bohumíně. Muž přišel do bytu svého syna, kde rozlil benzín na vchodové dveře a škrtl zapalovačem. V bytě uhořelo 6 lidí včetně tří dětí a dalších 5 obyvatel domu vyskákalo okny rovnou do náruče smrti. Jedna z nich byla těhotná a skokem zabila sebe i své nenarozené miminko. Ještě den ten byl žhář zadržen policií.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy