Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

V brněnské školce mají koronavirus: Jedna třída je v karanténě, zbytek nadále dochází

V brněnské školce mají koronavirus: Jedna třída je v karanténě, zbytek nadále dochází
Zdroj: Unsplash
Koronavirus
V brněnské mateřské škole Duha se jeden ze žáčků nakazil koronavirem. Třídu, kterou infikovaný předškolák navštěvoval, nechalo vedení uzavřít. Jeho spolužáci i pedagogové byli umístěni do karantény. Ostatní třídy jsou stále v provozu.

U jednoho z dětí navštěvujících mateřskou školu Duha, jež se nachází v brněnské ulici Kachlíkova, se potvrdila přítomnost nového typu koronaviru Všichni spolužáci a pedagogové nakaženého dítěte byli umístěni do karantény

"Ve spodní třídě (zelená + modrá) bylo dnes, 28. května, pozitivně testováno dítě na covid-19. Celá spodní třída je uzavřená a je na 14 dní v karanténě," píše se na internetových stránkách školky. Krajská hygienická stanice bude podle oznámení mateřské školy kontaktovat rodiče infikovaného předškoláka.

Vedení mateřské školy dále informovalo, že ostatní třídy jsou v provozu, a to od 7 hodin ráno do půl páté odpoledne.

Renata Ciupek z krajské hygienické stanice pro portál TN.cz potvrdila, že se karanténa týká i pedagogů zasažené třídy. "Ti jdou na odběr hned a pak i po 14 dnech karantény. Bude se také provádět dezinfekce té třídy," uvedla ředitelka protiepidemického odboru.

Podle všeho nakažené dítě neprojevovalo žádné příznaky.

Děti do školky stále chodí

"Informaci samozřejmě dostali rodiče všech dětí ze školky, aby se mohli rozhodnout, zda potomky pošlou i do vedlejších tříd, které dál fungují," upozornil starosta Brna-Bystrce Tomáš Kratochvíl.

Rodiče se zřejmě nákazy nijak zvlášť nebojí, protože děti posílají do mateřské školy Duha i nadále. V pátek v jedné ze tříd chyběl pouze jeden žák a ve druhé dva. Ostatní děti dorazily.

Související články

Další články