Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tragédie v Brně: Čtyři lidé uhořeli poté, co vlezli do starého železničního vagonu

smrt
Při nočním požáru železničního vagonu v Brně uhořeli čtyři lidé. Podle hasičů a policie zřejmě vagon plný odpadu sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Ohořelé mrtvoly našli až hasiči.

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj vagon plný odpadu zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let. Podle mluvčího policie Pavla Švába bude policie spolu s hasiči ohledávat místo a zjišťovat příčiny vzniku požáru.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00:30. „Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce,“ uvedl Mikoška.

Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí tří vodních proudů krátce po jedné hodině. O hodinu později požár zcela zlikvidovali. „Vagon plný odpadu už nesloužil jako dopravní prostředek, a materiální škoda je proto nulová. V požářišti jsme však nalezli čtyři lidská těla,“ řekl Mikoška.

Související články

Další články